Bıttım Sabununun Cilde Faydaları Nelerdir?

Bıttım sabunu kimyasal madde içermeyip, elle yapılan bir sabundur. Bu sabunun çeşitli faydaları bulunmaktadır. Bilinen en önemli faydası saç dökülmesini engellemesidir. Bunun yanı sıra bıttım sabununun cilde faydaları bulunmaktadır. Öncelikle ciltte oluşan mantar, egzama gibi hastalıklar da mikrop öldürücü özelliğini kullanarak hastalıkların iyileşmesine katkı sağlar. Ergenlikte oluşan sivilcelere iyi gelmektedir. Saç diplerinde bulunan yaraları iyileştirmektedir. Saç diplerinde bakteri oluşumunu engellemektedir. Derideki tıkanan gözenekleri açmaktadır.

Bıttım Sabununun Bilinen Diğer Faydaları Nelerdir?

Bıttım sabununun cilt dışında da faydaları bulunmaktadır. Bunlardan ilki saç dökülmelerini önlemesidir. Daha sonrasında ise saçların gürleşmesine etki etmektedir. Saçların yağ dengesini ayarlamaktadır.Siyah noktaların geçmesine etki etmektedir. Stresi gidererek,  vücuda rahatlık vermektedir.

Bıttım Sabunu Nerelerde Bulunur?

Sabunun ilk çıkış yeri Siirt ilidir. Fakat şuan hemen hemen her ilde bulunmaktadır. İnternet siteleri üzerinden sipariş edilerek de alınabilir. Fiyatı 30-60 TL arasında değişmektedir. Genelde temini eczanelerden yapılmaktadır. Etkilerini görebilmek için kullanımı uzun süreli bir şekilde yapılmalıdır. Bu süre yaklaşık 7-8 aydır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir